Akce a kurzy

Aktuální akce

Scházíme se pravidelně v prodejně SHAMBHALA, Hurdálkova 379 v Náchodě, www.ishambhala.cz

Od ledna 2009 zahajujeme pravidelné setkávání příznivců Nordic Walkingu. Setkání bude probíhat každou sudou středu v odpoledních hodinách (přibližně mezi 15 a 16 hodinou, dle domluvy). Na programu budou společné vycházky a s tím spojené předávání informací a zkušeností, nás walkerů. Sejdeme se na dvě až tři hodiny a podnikneme vycházku do blízkého okolí Náchoda. Toto setkávání je zdarma, platíte jen půjčovné holí, v případě, že nemáte vlastní. Kontaktujte nás prosím na telefonu 777 858 404. Těšíme se na Vás.

 

 

Rok 2013 s chodíme.cz

Na rok 2013 zatím nejsou plánovány nové akce. 

 

Přátelé, tento rok má celých 114 volných dní. Využijme alespoň některé z nich k úžasné relaxaci formou optimálního pohybu – Nordic Walkingu!!!!
Srdečně zveme všechny, začátečníky i pokročilejší na naše akce. Na všechny plánované akce je možné zapůjčit hole určené speciálně pro Nordic Walkig za cenu 50,-Kč /den.

 

Plánované akce

Duben

Nordic Walking okolo Adršpašsko-teplických  skal.

Termín:21.4.2012, sobota v 10:00h
Sraz: Dolní Adršpach, hospoda u Tošováka

Akce vhodná i pro úplné začátečníky, lidi, kteří si chtějí vyzkoušet o co jde.
Trasa: Dolní Adršpach ozvěna, dále kolem zříceniny hradu Starozámecký vrch na Kalousy a po červené značce kolem vrchu Čáp a pevnosti Bischofstein do Teplic n.Metují na vlakové nádraží. Zpět do Adršpachu se vracíme vlakem. (ti hodně zdatní se můžou vrátit po té samé cestě nazpět).
S sebou: sportovní oblečení podle počasí, NW hole, pití.
Místo: Adršpašské skály se svojí malebností, vznešeností i prostou přirozenou krásou staly již v minulosti světoznámými. Společně s Teplickými skalami tvoří nejvýznamnější pískovcovou plošinu Polické pánve v Broumovské vysočině a dnes jsou obě skalní města jako Adršpašsko-teplické skály svojí rozlohou 1803,4 ha. také největší národní přírodní rezervací v České republice. Jako státní přírodní reservace byla jejich oblast vyhlášena již v roce 1933. Nejskalnatější oblast tabule leží na sever od Vlčí rokle a zahrnuje i její krátký úsek nad jezírkem. Výškové rozdíly jsou zde velké, výtoky ze skal ústí ve výšce kolem 500m.n.m a náhorní plošiny dosahují výšky až 660m.n.m. Nejvyšším vrcholem je Starozámecký vrch s výškou 671m.n.m. Nejvyšší z kvádrových pískovců je skalní útvar Milenci, který dosahuje výšky okolo 96m z údolní stěny. Skalami protéká Skalní a Řeřichový potok s četnými přítoky. Nachází se zde i jeden z významných pramenů řeky Metuje. Kromě toho je zde umělé jezírko, dva vodopády, a velké jezero které vzniklo v rozsáhlé hlubině po vytěženém písku.
Lektor: Milan Krynek
Přihlášky: Předběžně e-mailem na milan.krynek@seznam.cz či krynkova@seznam.cz nebo telefonicky na 777 858 404
Platba:
pouze v případě zapůjčení holí na NW je půjčovné 50,-Kč

Květen

Nordic Walking  na Javorovou horu  a Ruprechtický špičák.

Termín:Termín: 20.5.2012, neděle v 10:30 h
Sraz: Janovičky, parkoviště u restaurace Vyhlídka

Akce vhodná i pro úplné žačátečníky, lidi, kteří si chtějí vyzkoušet o co jde.
Trasa: Janovičky, dále směr na hraniční přechod do Polska po modré, malebnou lesní krajinou směr Javorový vrch. Ti více zdatní můžou pokračovat až na Ruprechtický špičák. Cestou je několik vyhlídek s krásným výhledem do kraje. Vracet se budeme tou samou cestou. Na konci malé posezení v restauraci Vyhlídka.
S sebou: sportovní oblečení podle počasí, NW hole, pití.
Místo: Janovičky, dříve pohraniční ves Johannesberg, je osada v Javořích horách v okrese Náchod. Je součástí obce Heřmánkovice poblíž Broumova. Souřadnice osady jsou 50°38´s.š. a 16°21´ v.d. Jak vyplývá z polohy poblíž hranic, až do roku 1945 zde žili obyvatelé převážně německé národnosti. Janovičky měly v minulosti i kostel, který však byl v minulosti zlikvidován. Janovičky leží v překrásné krajině Javořích hor.

Lektor: Milan Krynek
Přihlášky: Předběžně e-mailem na milan.krynek@seznam.cz či krynkova@seznam.cz nebo telefonicky na 777 858 404
Platba: pouze v případě zapůjčení holí na NW je půjčovné 50,-Kč

 

Červen
NW Česko-polským pohraničím- Javoří hory, výstup na Waligóru.
Termín:21.4.2012, sobota v 10:00h
Sraz: Parkoviště na konci obce Ruprechtice
Trasa: Začínáme na parkovišti na konci obce Ruprechtice. Na začátku trasy nás čeká trochu prudší stoupání, ale poté se dostaneme na krásné cesty po hřebenech,  to již budeme na polské straně. Pak budeme pokračovat po černé až vystoupíme na nejvyšší horu této oblasti s nadmořskou výškou 933m.n.m.- Waligóru.Po mírném sestupu do údolí se zastavíme  na občerstvení na chatě Andrzejówka.Poté budeme pokračovat cestou nazpět. Tentokrát již nikam nestoupáme, Waligóru obcházíme. Cestou zpátky se zastavíme na Ruprechtickém špičáku, což je jedna z nejvyšších hor na české straně s mimořádně krásným rozhledem do okolí. A pak je to již jen z kopce dolů nazpět k parkovišti.
S sebou: sportovní oblečení podle počasí, NW hole, pití, OP, polské peníze.
Místo: Waligóra 936m.n.m. Je nejvyšším vrcholem středních Sudet. Patří do oblasti Gór Suchych, které jsou součástí Gór Kamiennych. V roce 1945 zde byla postavena dřevěnná rozhledna, která tu ale již v současné době nestojí. Waligóra je dominantou průsmyku Tři údolí.
Lektor: Milan Krynek

Lektor: Milan Krynek
Přihlášky: Předběžně e-mailem na milan.krynek@seznam.cz či krynkova@seznam.cz nebo telefonicky na 777 858 404
Platba: pouze v případě zapůjčení holí na NW je půjčovné 50,-Kč

 

Září

Nordic Walking v Krkonoších, Špindlerův Mlýn, Středisko Eljon

Termín:7.9.2012 – 9.9.2012

Oblast
O Špindlerově Mlýně se již ve starší literatuře hovoří jako o „perle Krkonoš“, především pro jeho jedinečnou polohu v centrální části krkonošského masívu. Dnešní centrum Špindlerova Mlýna leží u soutoku Labe a Dolského potoka v nadmořské výšce 710 m. n. m. Výjimečné klimatické podmínky a rozmanitá horská příroda přispěly k tomu, že se Špindlerův Mlýn z původní hornické osady přeměnil v jedno z nejvýznamnějších a nejvyhledávanějších středisek cestovního ruchu v České republice. Široké možnosti sportovního vyžití a aktivního odpočinku jsou hlavními důvody, proč se Špindlerův Mlýn stal celoročně navštěvovanou lokalitou. Špindlerův Mlýn je nejen ideálním místem pro všechny druhy zimních sportů, lyžování především, ale nabízí také jedinečné možnosti vysokohorské turistiky, cykloturistiky a vodních sportů.
Příjezd a odjezd
Příjezd v pátek po 16 hodině, začíná se společnou večeří přibližně v 19:00.
Odjezd v neděli odpoledne.
Ubytování
Několik základních informací
–   Dům se nachází nedaleko centra města na jižním svahu v sousedství kostela sv. Petra, v poklidnější a méně zastavěné části Špindlerova Mlýna s výhledem na Medvědín a Vysoké kolo. Zároveň slouží jako fara místní římskokatolické farnosti. V roce 2003 byla dokončena jeho celková rekonstrukce.
–   Místo je ideální k výletům do okolí i k využití sportovní nabídky přímo ve Špindlerově Mlýně. Rovněž se zde najde prostor pro klidný odpočinek, relaxaci a ztišení.
–   Dům je třípodlažní o celkové kapacitě 22 lůžek v šesti pokojích. Místnosti jsou pojmenovány po některém ze světců, kteří jsou zároveň i jejich patrony.
–    Pokoje jsou:
1) Přízemí  sv. Cyril a sv. Metoděj – šestilůžkový pokoj se dvěma patrovými postelemi, jako jediný má vlastní WC a koupelnu
2)Mezipatro  sv. Antonín Poustevník – dvoulůžkový pokoj s palandou
3). patro  sv. František – dvoulůžkový pokoj
sv. Štěpán – pětilůžkový pokoj se dvěma patrovými postelemi
4)podkroví  sv. Ludmila – slunný a teplý dvoulůžkový pokoj
sv. Václav – pětilůžkový pokoj s velkým volným prostorem
WC s malou knihovnou a výhledem na oblohu
–  Domácí mazlíčky (zvířata :-)), nelze na Eljonu ubytovat.
–  Záměrně u nás nenajdete ani televizi, ani rádio. Svá vlastní můžete ve společných prostorách používat jen se souhlasem ostatních hostů.
–  Možnost připojení k internetu prostřednictvím WiFi.
Více informací na www.eljon.cz.
Stravování
Je zde vybavená  společná kuchyň se dvěma sporáky (plynovým a elektrickým), dvěma ledničkami a mrazničkou. Na kuchyň navazuje společenská místnost s krbem, využívá se též jako jídelna. Kuchyň lze využívat dle vlastního uvážení, čili kávu nebo čaj si můžete připravit kdykoliv:-).
V ceně pobytu je 2x snídaně a 2x večeře. Snídaně bude probíhat formou švédských stolů, k večeři bude polévka a jedno hlavní jídlo, nápoje – čaj, káva, minerálka. Jídla budou běžná česká (např.pečené kuře s barmborem, sekaná apod.). Jestliže máte nějaké omezení, je nutné tuto skutečnost sdělit alepoň týden před příjezdem, abychom Vám mohli vyjít vstříc.
Doprava
Vlastní
Program
Máme pro Vás připravenu  řadu krásných tras, které povedou našimi nejvyššími horami. Trasy jsou připraveny tak, aby se programu mohli aktivně zúčastnit všichni bez rozdílu věku a výkonnosti, děti nevyjímaje. Hlavní náplní našeho programu bude chůze s holemi, zaměřená na její zdravotní a rekondiční pojetí.

Doporučujeme vzít si také plavky, v blízkosti se nachází aquapark.

Cena za celý pobyt je 1080,-Kč.
Cena obsahuje: ubytování, stravu – 2x večeře, 2x snídaně, program, parkovné.
Půjčovné holí na NW je 150,-Kč za oba dny, platí se na místě.
Platba
Celá částka na účet : 43- 6279260287/0100 ;  v.s. 1011; do poznámky uveďte Vaše jméno. V případě, že budete platit za více osob uveďte jen jedno jméno a počet osob. (př. Vašková Julie, 3 osoby).

Lektor: Milan Krynek
Přihlášky: Předběžně krynkova@seznam.cz nebo telefonicky na 777 858 404
Platba:
pouze v případě zapůjčení holí na NW je půjčovné 50,-Kč

 

Listopad

S NW až do Pekla 🙂
Termín:7.10.2012 neděle v 10:30h
Sraz: Parkoviště u Lázeňské cukrárny, Náchod- Běloves
Trasa: Od parkoviště se vydáme po zelené značce (část trasy půjdeme po naučné stezce kolem pěchotních dělostřeleckých srubů např. Březinka) směr pevnost Dobrošov, pak budeme pokračovat Cestou Aloise Jiráska po červené do údolí řeky Metuje do části nazvané Peklo. Je zde pěkná, stylová restaurace, kde se můžeme občerstvit. Pak budeme pokračovat kolem útvaru nazvaném Štěpánská skála po zelené a dále po modré nazpět k pevnosti Dobrošov. Odtud je to již kousek nazpět na parkoviště.
S sebou: sportovní oblečení podle počasí, NW hole, pití, OP, polské peníze.
Místo: Celé údolí kolem řeky Metuje je mimořádně kouzelným kouskem přírody a proto je Peklo u Nového Města nad Metují přírodní rezervací, kde se také vyskytují vzácné druhy rostlin a živočichů, kterým vyhovuje chladno sevřeného údolí. Rovněž trasa kolem pěchotních srubů (např. Březinka, Lom, Hrobka apod.) nás může obohatit novými informacemi.
Lektor: Milan Krynek

Tento výlet  všem doporučujeme, příroda je zde krásná, řeka Metuje má své romantické kouzlo a i pro NW chůzi jsou zde příhodné cesty.
Lektor: Milan Krynek
Přihlášky: Předběžně e-mailem na milan.krynek@seznam.cz či krynkova@seznam.cz nebo telefonicky na 777 858 404
Platba: pouze v případě zapůjčení holí na NW je půjčovné 50,-Kč

Proběhlé akce

květen až srpen 2008
– Říčky v Orlických horách
– Krkonoše
– Sněžka

Od  března 2009
– Adršpach – Teplice nad Metují
– Teplice nad Metují Adršpach
– Broumovské stěny
– Říčky v Orlických Horách