Sporttester

Sporttester dává jedinečnou možnost vlastní kontroly výkonu a účinku na osobní kondici.Dnešní moderní sporttestery vám řeknou, jak rychle jdete nebo běžíte, kolik při tom spálíte kalorií či zda udržujete optimální výkon pro co nejlepší spalování tuků.

Sporttester přitom nemusí být jen užitečnou tréninkovou pomůckou. Informace o čase, kdy jste sportovali a o vzdálenosti, kterou jste ušli vás prostě jen mohou motivovat k dalšímu pohybu.

Pro úplné začátečníky, kteří se rozhodnou testery používat, doporučujeme na úplný začátek zakoupit tester z kategorie tzv.fitness modelů. Jsou určeny právě pro pohyb bez větších sporotvních ambicí, pro osoby, které ještě úplně neodhadnou, jestli nesportují příliš silně a rychle, a tudíž by se mohli snadno dostat z pásma optimálního spalování tuků (to v případě, kdy chcete nějaké to kilo shodit).

Sporttestery pro úplného začátečníka by tedy měli disponovat alespoň těmito funkcemi:

  • měření tepové frekvence
  • nastavení horní a dolní zóny tepové frekvence
  • pro hubnoucí osoby je vhodná i funkce měření kalorického výdeje
  • paměť na více záznamů, alespoň 8-12

Pokud ale chodíte jen pro získání a udržení kondice, tak po čase zjistíte, že sporttester vlastně už ani nepotřebujete. Začnete totiž lépe a dokonaleji znát a poslouchat své tělo a budete vědět, jaká intenzita tréninku je pro vás optimální. Přesto ( z vlastních zkušeností) doporučujeme všem, na začátek sporttester používat.