Hole

Hole pro Nordic Walking  nezaměňujte s trekovými holemi, určenými pro vysokohorskou turistiku. Hůl pro Nordic Walking je štíhlejší a lehčí než hůl treková. Hlavní rozdíl ale spočívá ve tvaru rukojeti a poutku pro ruku. Rukojeť holí pro Nordic Walking je úzká a dlouhá, podobná spíše držadlu holí pro běžecké lyžování ale rukojeť hole pro treking je je širší a celkově mohutnější.

Poutko holí pro Nordic Walking podpírá ruku a zápěstí během oporové fáze práce paží, ale zároveň dovoluje snadné puštění hole z ruky během švihové fáze pohybu. Poutko je tříbodové, kromě části, která vede přes zápěstí, má i část, která vede pře část ruky mezi palcem a ukazovákem. Právě tato část hole je důležitá pro správnou techniku práce paží.

Tyto hole se liší i na opačném konci. Hole pro Nordic Walking jsou vybaveny tzv.  gumovou botičkou (patkou, násadkou), která je nezbytná pro pohyb po asfaltu nebo jiném velmi tvrdém povrchu, ale na lesních cestách se patka sejme a hole se zapichují hroty.

Pro Nordic Walking jsou vyráběny speciální odlehčené hole, které musejí být pevné, ale současně pružné. Z několikaletých zkušeností se jako nejvhodnější materiál jeví karbon.

Úchop by měl být maximálně pohodlný a příjemný. Z tohoto důvodu se u kvalitních holí pro tyto části používá korek nebo neopren.

Jedna z nejpodstatnějších součástí holí pro Nordic Walking jsou poutka pro uchycení na zápěstí. Ty musejí udržet hůl v kontaktu s rukou, protože jedním ze základních principů této techniky je střídavé uchopení a uvolnění hole. Patentovaný úchyt, používaný u špičkových modelů, podporuje použití správné techniky při cvičení bez zvláštního úsilí.

Důležitá je délka hole, pro začátečníky má být délka rovna výšce postavy v cm krát 0,66. Pro pokročilejší techniky se délky hole mění (koeficient 0,68 a 0,70).